null Vastuuta isänmaasta

Puheenvuorot

Vastuuta isänmaasta

Rooman valtakunnan tuhon pohjimmainen syy ei ollut kansainvaellukset tai talousinflaatio. Taustalla oli monikulttuurinen myyräntyö ja sivistyksen rappio, joka näkyi muun muassa sukupuolineutraalien liittojen suosimisena.

Roomaa ei luotu laeilla vaan legioonilla. Kun armeija ulkomaalaistui, se ei kyennyt enää valtakunnan rajoja puolustamaan. Monikulttuurinen trendi imi vampyyrin tavoin Rooman kansallishengen. Isänmaan idea hukkui ja Välimeren jättiläinen kaatui.

Historiasta kannattaa oppia. Samat sivistyksenvastaiset syöpäläiset uhkaavat parhaillaan isänmaatamme ja Euroopan unionia. He ovat uusmarxilaisia, ja heitä edustavat erityisesti vasemmisto, kansainvälinen feminismi sekä postmodernit kiasmavoimat.

Suomalainen! Edessäsi on tulevaisuus tai tuho. Kolmatta vaihtoehtoa ei ole. Herää ottamaan vastuu isänmaastasi! Älä tue, älä osta, äläkä äänestä uusmarxilaista!

Jaa tämä artikkeli:

Löydä lisää näkökulmia


Keskustele Facebookissa
Keskustele ja kommentoi Facebookissa
Lähetä juttuvinkki
Lähetä juttuvinkki
Kirkko ja kaupunki -mediaan.

Tilaa Kirkko ja kaupungin viikoittainen juttukooste.